درباره مپکو

باسمه تعالی

 

یکی از معضلات مدیران صنایع، هزینه‌های هنگفت تعمیرات و همچنین حفظ سلامتی تجهیزات و ماشین‌آلات می‌باشد. شیوه‌های قدیم نگهداری و تعمیرات نظیر کار تا سرحد خرابی (Run to Failure) و تعمیرات پیش‌گیرانه ( Preventive Maintenance ) به علت کاستی‌ها و نواقص آنها، دیگر پاسخگوی نیازهای صنایع نبوده و احتیاج مبرم به روش نوین نگهداری و تعمیرات پیش‌بینانه (Predictive Maintenance) احساس می‌گردد. استفاده از این روش نگهداری، صرفه جویی عظیم اقتصادی را چه در بخش هزینه‌های تعمیرات و چه در بخش تولید با ایجاد استمرار و پیوستگی آن در پی خواهد داشت. در نگهداری و تعمیرات پیش‌بینانه، با استفاده از تکنیک‌های مختلف مانند آنالیز جریان و آنالیز ارتعاش، ترموگرافی، آنالیز روغن، تحلیل آماری، ریشه‌یابی علل خرابی (RCA) و داده‌برداری‌های مستمر و دوره‌ای، ماشین‌آلات تحت پایش وضعیت قرار گرفته و عیوب، در همان مراحل ابتدایی پیدایش، شناسایی شده و نسبت به رفع آنها در بهترین زمان ممکن و با صرف کمترین هزینه اقدام می‌شود.

شرکت مبدل انرژی پاسارگاد عضو انجمن نگهداری و تعمیرات ایران و حامل سه نسل تجربه ارائه خدمات فنی در حوزه تعمیرات ماشین‌های دوار الکتریکی و مکانیکی است. اعضاء تخصصی این شرکت از سالهای 1352 تاکنون به عنوان تخصصی‌ترین قطب خدمات صنعتی، تعمیرات، ماشین‌کاری و قطعه‌سازی در جنوب کشور شناخته شده و مشغول به فعالیت بوده‌اند.

 

این شرکت همچنین مطابق ارزیابی معاونت علمی و فنآوری ریاست جمهوری که عالی ترین مرجع پذیرش و شناسایی شرکت های دانش بنیان است به عنوان شرکت دانش بنیان نوع 1 (عالی ترین رتبه) شناخته و ثبت شده است (این لینک) و مشمول همه حمایت ها و امتیازات شرکت های دانش بنیان است. 

 

 

نگهداری پیشبینانه و آنالیز جریان و آنالیز ارتعاش

 

از سال 1382 این شرکت به عنوان پیشگام در ارائه خدمات نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه ( Preventive Maintenance ) در استان‌های تهران،خوزستان، فارس و هرمزگان، برنامه جامع تعمیرات و نگهداری پیش‌گیرانه را در صنایع سیمان، نیروگاهی و پتروشیمی برای الکتروموتور‌ها، کمپرسور‌ها و ژنراتور‌ها تدوین و پیاده‌سازی نموده است.

در برنامه مراقبت پیشگیرانه، این شرکت با بکارگیری تیم تخصصی نگهداری و با پیاده‌سازی برنامه منظم سرویس، تعمیرات و تست، و همچنین با مستندسازی نتایج تست هر تجهیز در قالب بانک اطلاعاتی، نتایج تست هر ماشین الکتریکی در هر دوره بازرسی را با مقادیر قبلی بانک اطلاعاتی مطابقت داده و نحوه تغییرات را مورد بررسی کارشناسی قرار داده است. در این بازرسی‌ها تست‌های استانداردی به همراه تست‌های غیرمخرب تعریف شده که رفتار ماشین را احراز نمایند بر روی تجهیز انجام شده و بانک اطلاعاتی از همه نتایج حاصل تهیه شده است. با جاری سازی این نظام، به دفعات موفق به شناسایی ایراد قریب‌الوقوع در الکتروموتور‌ها و سیستم‌های درایو شده و از آسیب‌های گسترده و توقف‌های طولانی مدت و تعمیرات پرهزینه جلوگیری به عمل آمده است.

 

  نگهداری پیشبینانه و آنالیز جریان و آنالیز ارتعاش

با گسترش فنآوری و استفاده از تکنیک‌های نوین پایش وضعیت ( Condition Monitoring ) و با استفاده از تجارب گذشته این خدمات به صورت سازمان‌یافته و استاندارد شده به صنایع عرضه شده است. همچنین به کمک تیم تخصصی پیش‌بینی وضعیت در حال حاضر این شرکت به عنوان تخصصی‌ترین مرکز ارائه خدمات نگهداری پیش‌بینانه ( Predictive Maintenance ) مشغول به فعالیت می‌باشد. مپکو با پیاده‌سازی نظام جامع بازرسی فنی الکتروموتور‌ها کاملاً رفتار این ماشین‌ها را تحت نظر گرفته و با تمرکز بر قسمت‌هایی که نشانه‌های اولیه بروز عیب را از خود نشان می‌دهند راهکار‌های به موقع نگهداری را ارائه می‌دهد. مپکو با پایش کارکرد صحیح الکتروموتورها و پیش‌بینی رفتار ماشین با تکنیک انحصاری One-step-ahead همواره زودتر از وقوع عیب رفتار ماشین را شناسایی و وضعیت ماشین را اعلام می‌کند. این رویکرد خروج ناخواسته واحد صنعتی ناشی از ایراد در اجزاء ماشین دوار را به حداقل رسانده است.

ما مفتخریم با ارائه اطلاعات دقیق و به موقع به کارفرمایان و بهره‌برداران، شرایط کامل ماشین را در اختیار ایشان قرار دهیم تا برنامه نگهداری و سرویس را به موقع و قبل از گسترش عیب و ایجاد آسیب کلی به اجرا در آورند.

کاربر گرامی، سایت با IE7 سازگاری کامل ندارد.

لطفاً از ورژن بالاتر و یا سایر مرورگرها استفاده نمائید.

با تشکر، مبدل انرژي پاسارگاد